Müşteri Yorumları

NComputing Işık Okulları’nda
Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Fevziye Mektepleri Işık Okulları bilgisayar maliyeti, dayanıklılığı ve kurulum kolaylığı gibi sorunlara NComputing ile nasıl çözüm bulduğunu aşağıdaki video’da anlatmaktadır.

 

Galenos Ecza Depoları’ndaki NComputing Kullanımı ile ilgili Donanım Haber tarafından hazırlanan video’da NComputing terminallerinin şirketlere neler kazandırdığı anlatılmaktadır.

Şehitkâmil Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü/Ahmet KARATAŞ

İlçemizin alt gelir grubuna hitap eden bölgelerde açmış olduğumuz ücretsiz bilgisayar kurslarımızda yönetimsel olarak ve maliyet olarak problemler yaşamamak üzere NComputing sistemini denemek istedik.Test çalışmalarımızın başarılı sonuç vermesinden dolayı bugün itibari ile 5 adet kursumuzda yaklaşık 100’ün üzerinde NComputing cihazımız bulunmaktadır.NComputing sisteminin en büyük avantajı, yönetim ve maliyet. Yalnızca bir adet server ile uğraşıyorsunuz. Bu şekilde kapasitesini arttırdığınız zaman tüm cihazların kapasitesi artıyor, bakımını yaptığınız zaman tüm cihazlara bakım yapmış oluyorsunuz. Kurulum sonrası maliyeti neredeyse sıfıra yakın.Klasik sistemlerde 100 adet bilgisayarla uğraşmanın ne kadar zor olduğunu tüm bilişimciler çok iyi bilmekte.

Kavakyolu Belediyesi/Yüksel Bozdaş

“Ürünlerinizden çok memnunuz, çok sessiz, tek merkezden paylaşım, maliyet, işlemci, harddisk, vs.. parçaların tamamında tasarruf sağlamaktadır. Ana makine yenilenince bütün sistem yenilenmiş oluyor. Güzel bir sistem. Ürün gerçekten mükemmel. ”

Supsan A.Ş. Bilgi Sistemleri/Ö. Murat Öcal

“Supsan, Türkiye’nin en büyük motor supabı üreticisi ve Borusan Grup şirketlerinden birisidir. Yaptığımız üretimin gereği olarak fabrika ortamımız yağ ve su buharlarıyla kirlenmekte. Böyle bir ortamda bilgisayar barındırmak oldukça zor. Ya yüksek tutarlar ödeyip sanayi tipi bilgisayarlar kullanacaksınız veya standart masaüstü bilgisayarlar kullanıp, ne zaman arıza yapacağını heyecanla bekleyeceksiniz. Arızalanan masaüstü bilgisayarı onarım için ofisimize götürürken, cihazdan akan yağın üstümüzü kirletmemesi için önlük kullanıyorduk.

supsanSmall1 supsanSmall2 supsanSmall3

Bu şartlarda çalışırken, 2007 Yılında Dojop firmasının NComputing Erişim Cihazları reklamlarını gördük. Önce kendilerinden demo, sonra da deneme amaçlı bir cihaz aldık, bir süre kullandık ve çok memnun kaldık. Şu anda üretim alanımızda sadece NComputing Erişim Cihazları kullanılıyor. Hem maliyetlerimizi düşürdük hem de başımızı ağrıtan arızalardan kurtulduk.”

ECE Banyo Bilgi İşlem/Ahmet SEZGİN

“Cihazlar sorunsuz ve aç kapa mantığında çalışıyor. Normal bir PC’nin arızalanması durumunda tekrar devreye alınması yaklaşık 3 saatlik bir iş kaybına neden oluyor. NComputing Erişim Cihazlarının en büyük avantajı ise iş kaybına yol açmamalarıdır. Özellikle cihazlar çok tozlu ve sıcak bir ortamda çalışmalarına rağmen normal bir PC veya thinclient’ın karşılaştığı fan, cpu vb.. arızalar gibi arızalanmlar ile karşılaşmıyoruz. Bu güne kadar yapılan değerlendirmelerde elektrikten de yıllık 19.000 – 20.000 TL tasarruf ettiğimizi belirledik. NComputing erişim cihazlarının alımı tarihimizde aldığımız en doğru satın alma kararıdır.”

Antakya Ottoman Palace Bilgi İşlem Müdürü /Bülent Ramazanoğlu

Otelimiz bünyesinde kullanmakta olduğumuz NComputing cihazları ilk başlarda sıkıntı yaratsa da daha sonra yapmış olduğumuz bir iki değişiklikle dezavantajdan çok avantaja dönüşmüştür. Avantaj diyorum çünkü normal bir pc ye yapılan masrafların %1’ini NComputing Cihazlarına yapmıyorum. NComputing cihazlarını başta Resepsiyon, Muhasebe, Rezervasyon ve diğer departmanlarımızda rahatlıkla kullanabilmekteyiz. Kullanıcının sadece kullandığı programı açtırarak başka yerlere girmesini hem işletim sistemine hem de başka dosyalara zarar vermesini engelleyebiliyorum. Yeni yapılanan firmalarda teknolojiye yatırım yapılırken her zaman için maliyetle göz önünde bulundurularak işi daha ucuza nasıl çözebilirim diyen herkese NComputing Erişim cihazlarını öneririm. Genelde iş akışlarının  değişmesi ya da performans yetersizliği nedeniyle 3-5 yıl içerisinde bilgisayarlarının yenileme maliyetleri tüm firmalarda aynı sorunları ortaya çıkarmaktadır normal bir pc de yapılan tüm işleri NComputing cihazında rahatlıkla yapabilir elektrik giderlerini ve her yıl bilgisayarlar için donanın eklentilerini daha aza indirgeyebiliriz. Yukarıda saydığımız bu konular NComputing Cihazları ile birlikte ortadan kalkmaktadır.”

Avukat Kemal Şener

“Öncelikle Dojop’a teşekkür ediyorum. Böyle güzel, kullanımı, kurulumu kolay bir sistemi ülkemize getirdiği için. Ben sistemden çok memnunum. Büromda üç bilgisayar vardı ikisini devre dışı bıraktım. Masraflarım 1/3 indi. Terminallerin bulunduğu odalarda ses yok. Elektrik sarfiyatı yok denecek kadar azaldı. En önemlisi teknik desteği veren servis harika. Tüm hukuk programlarını sorunsuz kullanmaktayız. Yakında bir erişim cihazı daha alım gerektiğinde işlerimi evimden yöneteceğim. Özellikle meslektaşlarıma öneriyorum. Başarılar diliyorum.”

Eczacı Sami Ortaç

“NComputing Erişim Cihazlarını eczanemizde kullanmaya başladıktan sonra  avantaj ve faydalarını sıralamamız gerekirseen önemli avantajı  bu cihazları kullanmadan önce 5 adet bilgisayar ile reçetelerimizi ayrı ayrı bilgisayarlardan karşılıyorduk. Şimdi ise tek bir bilgisayar ve 4 monitör ile ayni işlemi yapıyoruz. kullandıgımız eczane programı ile uyumlu bir sistem. 5 bilgisayar maliyeti  ve ayni zamanda bakım ve onarım maliyeti de 1’e düşüyor. Sistem şu ana kadar kullandığımız süre içerisinde bir ariza vermedi. Yeni versiyon yüklemesi söz konusu olduğu zaman ücretsiz dojop’a internet yolu ile bağlanıp gerekli servisi aldık. Barkot okuyucularına gelince  kare barkot okuyucusu dahil olmak üzere bu sistemin cihazı üzerinden rahatlıkla kullandık. Özellikle yeni açılan veya bilgisayar sistemini yenileyecek olan eczacı arkadaşlarımız için bize göre uygun bir sistem.”