vSpace Client

vclient architecture v2
vSpace client 1
vspace
vSpace-Client

vspace_client_img11

NComputing vSpace Pro client ile eski PC’lerinizi ve işletim sistemlerinizi en yeni teknolojiler ile donatıp yeniden kullanabilir hale getirebilirsiniz.

Windows için vSpace Pro Client bir kullanıcının merkezi yönetilen vSpace sunucusundaki sanal masaüstlerine ve/veya uygulamalarına güvenli bir şekilde uzaktan erişmesine olanak sağlayan bir client yazılımdır.

demoTalebi

 
Genel Özellikler

Windows için vSpace Pro Client bir client yazılımıdır ve bir kullanıcının bir vSpace Server üzerinde barındırılan ve merkezi olarak yönetilen sanal masaüstlerine ve uygulamalarına güvenli bir şekilde erişmesini sağlar. vSpace Client ile Ncomputing erişim cihazlarının dışında da Windows tabanlı laptoplarınızı, netbooklarınızı veya çok eski donanımlı masaüstü PC’lerinizi kullanabilmenizi sağlayan bir client yazılımıdır.

 

 

Teknik Özellikler

Kurulabilecek  işletim sistemleri:

*Windows 7 SP1 (64-bit)

*Windows 8.1

*Windows 10

*Windows Server 2008 R2 SP1

*Windows Server 2012

*Windows Server 2012R2 U1

*Windows Multipoint Server 2011/2012

not:Bağlanılacak server işletim sistemi için  vSpace Server :Link

 

Dökümanlar
  • Kullanım Klavuzu – PDF
  • Datasheet – PDF
Sık Sor.Sorular
vSpace Client nedir ?

vSpace Client kullanıcıların Windows işletim sistemlerinde  sanal masaüstlerine veya uygulamalarına erişimini sağlayan vSpace Server tarafından merkezi bir şekilde yönetilebilen bir istemci yazılımdır.

Bu güne kadar kullanıcılar sadece Ncomputing erişim cihazları üzerinden sanal masaüstlerine erişmekteydiler. Şimdi ise Ncomputing kullanıcıların erişim seçeneklerini genişleterek wireless üzerinden bile windows laptop, netbook ve tabletler ile sanal masaüstlerine erişmelerini sağlamıştır.

vSpace Client yazılımını hangi cihazlar üzerinde kullanabilirim ?

vSpace Client yazılımı Windows 7 ve üzeri kurulu olan tüm bilgisayar, laptop, tablet, notebooklar üzerinde kullanabilirsiniz.

Önerilen cihaz modelleri: Laptop, netbook, tablet ve masaütü bilgisayarıdır.

vSpace Client yazılımı nasıl bağlantı kurar ?

vSpace Client yazılımının bağlantı kurabilmesi için vSpace Server Yazılımının en az 6.5 versiyonunun server makinada yüklü olması gerekir. Vspace Client yazılımı vSpace server yazılımı ile bağlantı kurabilir.

vSpace client yazılımını nasıl kullanabilirim ?

vSpace client kullanımı ile örnekler aşağıda yer almaktadır;

Eski bilgisayarınızı yeniden kullanmak: Artık kullanılamayacak haldeki bir bilgisayarınızı aktif olarak çalışabilir hale getirmek için vSapce client yazılımını yükleyin ve kullanıcılarınıza yeni sanal masaüstü oluşturun.

Hareketli ve uzak bağlantı: Daha önceden vSpace client yazılımı yüklenmiş olan laptop yada netbook kullanıcıları istedikleri gibi özgürce hareket edebilir, istedikleri yerden tıpkı L300 Erişim cihazında olduğu gibi herhangi bir internet bağlantısı üzerinden güvenli bir şekilde kendi masaüstüne ulaşabilirler.

BYOD(kendi cihazını getir): Firmanızda yada okulda çalışanlarınız ya da öğrenciler kendi bilgisayar, laptop, netbook, pclerini getirerek sisteminizde çalışabilir. Bu yöntem ile birlikte donanım maliyetinden, zaman kaybından kurtularak kullanıcıların getirdikleri kendi cihazları üzerine yüklediğiniz vSpace Client yazılımı ile Vspace server yazılımını yüklemiş olduğunuz ana makinanıza bağlanmasını sağlayarak hem en iyi ve kaliteli masaüstü deneyimini yaşamalarını sağlarsınız hem de bakım onarım maliyetlerinden, zaman kaybından ve bilgisayar alımı için bütçe ayırmaktan kurtulmuş olursunuz.

Kiosk Erişim: Vspace Client yazılımı ile otomatik olarak bağlandıktan sonra sadece tek bir uygulamanın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kullanıcıların başka uygulamaları kullanmalarını engelleyebilir, daha fazla güvenlik sağlayabilirsiniz.

Yönetim Konsolu: Bilgi işlem yöneticileri çoklu olarak ana makinayı yönetebilirler. Yeni vSpace Client yazılımı çok kullanışlı bir araçtır. Vspace Client yazılımı ile yöneticiler ana makinada  oturum açıp ana makina üzerindeki vSpace server yönetim konsoluna erişebilir ve kullanıcıları konsol üzerinden yönetebilir.

Herhangi bir kullanıcı deneyimi için sınırlama var mı ?

Bazı Wan ortamlarında, yüksek medya akışı  ve diğer bant genişliği yüksek uygulamalar tavsiye edilmemektedir.

 

Fiyatlar
vSpace Client
*Eski / Yeni Bilgisayarlar(PC,Notebook,netbook)
…gibi cihazların Ncomputing vSpace Servera bağlanması amaçlı)
 vspace_client_img(1)
Tek Bir Sunucu İçin
 vSpace Client 1 Kullanıcı 100$
 vSpace Client 5 Kullanıcı 499$
 vSpace Client 10 Kullanıcı 949$
 vSpace Client 25 Kullanıcı 2.199$
      

Not : Bağlanılmak istenen İşletim sistemine kurulması gereken vSpace Server Yazılımı ÜCRETSİZdir.

Fiyatlara KDV dahil değildir.